O mne

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

daňový poradca, č. o. 1090/2015

Vyštudoval som Fakultu hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v odbore účtovníctvo/audítorstvo a Fakultu managementu Univerzity Komenského.

Daniam a účtovníctvu sa venujem viac ako 2 desaťročia. Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Orientujem sa na daňové, ekonomické a účtovné poradenstvo.

Lektorovaniu odborných školení v oblasti daní a účtovníctva sa aktívne venujem od roku 2008. Školenia realizujem online formou alebo prezenčnou formou naprieč Slovenskom, rovnako sa lektorsky zúčastňujem viacdňových pobytových konferencií k problematike daní a účtovníctva.

Som autorom odborných článkov a publikácií ako napr. Splatná a odložená daň z príjmov podľa národnej a nadnárodnej úpravy účtovníctva, Internetový obchod a každoročne aj Diár správneho účtovníka.

Pôsobím v občianskom združení ZÚSK - Združení účtovníkov Slovenska, ktoré je zamerané na združovanie, rozvoj a podporu profesie účtovníkov a personalistov a šírenie ich dobrého mena.

Som autorom praktických pomôcok pre účtovníkov / ekonómov / daňových poradcov / audítorov (napr. interaktívna tabuľka v exceli na výpočet základu dane, vzory k stravovaniu zamestnancov, poznámky pre mikro / malé / veľké účtovné jednotky a iných).

 • Referencie

  "Vynikajúce znalosti pána Tužinského, veľké plus za príjemné vystupovanie a výklad ľudskou rečou. Spokojnosť nad mieru."

  Alena Zraková, EMERO, s.r.o.

 • Referencie

  "Hoci bola téma náročná (Účtovná závierka v pod. účtovníctve), podaná bola veľmi zrozumiteľne a jasne. Lektor prednášal perfektne (ako vždy), zrozumiteľne, jasne a s určitou dávkou odľahčenia (vtip, smiech a pod.). Pracovné materiály sú vždy spracované prehľadne a k danej téme."

  Jana Simonová

 • Referencie

  "Pán Tužinský je skrátka ÚŽASNÝ! Totálny obdiv k výdrži, pokoju, milého prejavu a perfektných až humorných rád."

  Slávka Klamová

 • Referencie

  "Ako vždy, p. Ing.Tužinský pripravený do poslednej vety, dobre sa neho pozerá, pri ňom sa nedá zaspať ani na online prednáške. So študijnými materiálmi som veľmi spokojná; prehľadné, viem, kde mám čo hľadať."

  Mária Kičáková TATRY MK

 • Referencie

  "Ďakujem za všetko, čo pre nás robíte. Informácie sú na vysokej úrovni a pomôžu v práci."

  Eva Malá

 • Referencie

  "S lektorom som bola nad mieru spokojná. Ďakujem za skvelé dva dni na konferencii."

  Jana Janovcová, GEONET invest, a.s.